Site icon Ocieplanie Pianką PUR Kielce

Ocieplanie pianką PUR Radom

ocieplanie pianką PUR Radom

ocieplanie pianką PUR Radom

Izolacja strychu rozpyloną pianką PUR – korzyści z aplikacji pianki PUR Radom

Dobra izolacja ścian i poddaszy determinuje koszty operacyjne budynku i komfort życia w nowym domu. Szczególną uwagę należy zwrócić na izolację poddasza. Na poddaszu możesz stracić do 30% ciepła. Jest to także przydatna przestrzeń, w której żyjemy i oczekujemy ciepła zimą i zimna w upalne lato. Kluczem jest wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego i technologii aplikacji pianki PUR.

Firma INSTAL-TERM oferuje termoizolację wykonywaną metodą pianki PUR. Nasz główny obszar działalności to Radom.

ocieplanie poddasza pianką PUR Radom

Ocieplanie pur cena, Ocieplanie pianką cena za m2 – Ocieplanie pianką PUR Radom

Koszty ocieplania pianką PUR, generalnie należy wyliczać indywidualnie. Związane jest to ze specyfiką obiektu podlegającemu ociepleniu, kosztów dojazdu czy grubości warstwy z pianki PUR. Orientacyjnie można przyjąć zasadę: Za 1 m2 ocieplenia o grubości 20 cm zapłacimy 50-60 zł.

W celu konkretnego obliczenia kosztu inwestycji zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym przedstawicielem obsługującym Radom oraz cały obszar województwa świętokrzyskiego: (+48) 664 208 305

Wybór materiału do izolacji poddasza

Jak w każdej branży, w systemach izolacyjnych technologie są dostarczane z coraz bardziej wydajnymi i wydajniejszymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest rozpylona pianka PUR. Co to jest i dlaczego warto ogrzać strych pianką PUR? Lista zalet tej metody jest długa. Poniżej znajdują się najważniejsze z nich.

Szczelność izolacyjna – z natryskową pianką PUR oszczędza pieniądze i zwiększa komfort

Po aplikacji pianka PUR zwiększa objętość i wypełnia dokładnie każdą przestrzeń i szczelinę.
Tworzy to warstwę izolacyjną bez mostów termicznych. Oznacza to, że nie występują straty ciepła, w wyniku czego niższe rachunki za ogrzewanie. Ta funkcja ma ogromne znaczenie nawet latem. Szczelna izolacja zapobiega przenikaniu ciepłego powietrza z zewnątrz i utrzymuje chłód w pomieszczeniu na poddaszu.

Zalety metody natryskiwania są szczególnie widoczne w przypadku skomplikowanych konstrukcji dachu. Montaż płyt izolacyjnych może wydawać się łatwiejszy, ale każdy błąd powoduje zmniejszenie właściwości izolacyjnych. Zastosowanie pianki PUR pozwala stworzyć dokładną izolację niezależnie od kształtów i kątów na poddaszu. Ponadto nałożenie natryskowej warstwy pianki nie wymaga żadnych dodatkowych elementów montażowych, a cały proces izolacji poddasza trwa zwykle jeden dzień.

Pianka PUR – Izolacja przez wiele lat

Decydując się na izolację pianką PUR, należy wziąć pod uwagę trwałość rozwiązania. Pianka przez lata nie traciła swoich właściwości izolacyjnych, nie kurczy się ani nie ślizga. Zastosowanie pianki PUR gwarantuje, że izolacja będzie służyć jej celowi przez cały okres użytkowania domu.

Optymalna grubość warstwy izolacyjnej

Warstwa rozpylonej piany potrzebna do skutecznej izolacji poddasza jest stosunkowo cienka. Jest to szczególnie ważne w pokojach, w których staramy się uzyskać każdy cal przestrzeni. Na przykład z pianką Crossin Attic Soft, którą można kupić w Kilecach wystarczy tylko 25 cm grubości, aby osiągnąć współczynnik wymiany ciepła U = 0,148 W / ( m2)K ), zalecany do budynków pasywnych.

Pianka PUR – opieka zdrowotna w Radomiu

Pianka PUR to materiał, który był w wielu produktach, których używamy codziennie od lat bez naszej wiedzy. W naszych domach występuje w meblach, materacach, lodówkach, ale także w fotelikach samochodowych lub deskach rozdzielczych. Dzięki swoim właściwościom nadaje się również dla alergików. Ponadto pianka stosowana w Radomiu przeszła testy, które potwierdziły jej odporność na grzyby. Ponieważ jest to również środowisko, którego gryzonie nie lubią, jego użycie pozwala uniknąć niechcianych mieszkańców domu, takich jak myszy lub kuny.

Profesjonalny projekt izolacji dla mieszkańców Radomia i okolic

Pianka PUR to materiał przetwarzany podczas aplikacji na miejscu. Osiągnięcie parametrów technicznych określonych w deklaracji właściwości użytkowych producenta zależy od wiedzy, doświadczenia i wyposażenia wykonawcy. Dlatego opłaca się korzystać z dostawcy zalecanego przez producenta. Ciągłe szkolenie i kwalifikacje zapewniają profesjonalną i dokładną instalację.

Ze względu na wiele korzyści natryskowa izolacja pianki PU w ostatnich latach stał się coraz bardziej popularna. Potencjał poliuretanów jest wykorzystywany jako doskonały materiał termoizolacyjny przez właścicieli domów, deweloperów i firmy, które szukają optymalnego materiału termoizolacyjnego do swoich pomieszczeń. Szukając izolacji termicznej budynku na bazie PUR, możesz wybrać jeden z dwóch podstawowych typów: piankę PUR o otwartych komórkach i piankę PUR o zamkniętych komórkach.

Kluczowe zalety izolacji natryskowej

Krótki czas montażu, penetracja nawet najmniejszych szczelin i niski współczynnik wymiany ciepła to tylko niektóre z zalet pianki PUR w porównaniu z konwencjonalnymi materiałami termoizolacyjnymi, takimi jak EPS, wełna mineralna lub panele PIR. Jako materiał termoizolacyjny Pianka PUR będzie dobrze stosowana nie tylko podczas izolacji budynków mieszkalnych , ale także w budynkach gospodarczych, magazynach, sklepach, budynkach przemysłowych i wielu innych budowlach. Ogromną zaletą modernizacji termicznej PUR za pomocą pianki jest równomierna struktura warstwy pianki, która nie ma widocznych połączeń ani punktów styku. Te dwie właściwości powodują mosty termiczne w warstwach izolacji termicznej EPS lub panelach z wełny mineralnej, co prowadzi do strat ciepła z wnętrza domu.

Co to jest pianka poliuretanowa?

Poliuretany ( PUR ) materiały termoizolacyjne są powszechnie stosowane w grupie pochodnych ester-amidowych kwasów węglowych. Pianka PUR jest wykonana z dwóch płynnych składników zmieszanych w miejscu aplikacji. Komponenty są gotowe do użycia i zmieszane z dedykowanym sprzętem bezpośrednio w miejscu pracy. Piankę PUR nakłada się przez natryskiwanie, a ta metoda obróbki cieplnej jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów budynków. Kluczowe cechy pianki PUR obejmują:

Rodzaje pianki PUR

Pod względem właściwości chemicznych istnieje wiele klasyfikacji i kryteriów definiowania rodzajów pianki PUR. W przypadku dostępnych w handlu systemów izolacji termicznej kluczem jest rozdzielczość Pianka PUR z otwartymi i zamkniętymi komórkami . Właściwości każdego typu bezpośrednio wpływają na parametry izolacji termicznej, użyteczność struktury komórki do określonych typów i elementów konstrukcji oraz projekt kompletnego rozwiązania izolacji termicznej.

Exit mobile version